Szukaj

Uroczyste otwarcie i wręczenia nagród

Dni Cedyni – święto miasta, są wspaniałą okazją do integracji mieszkańców i gości, do zaprezentowania osiągnięć i pochwalenia się wszystkimi sukcesami. W sobotę, 23 czerwca o godzinie 17, odbyło się oficjalne otwarcie Dni Cedyni 2018. Był to moment bardzo uroczysty i ważny dla wielu osób.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak, wręczyli najlepszym uczniom ze Szkoły Podstawowej w Piasku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni wyróżnienia za wybitne wyniki w nauce i sporcie, a ich rodzicom listy pochwalne. Stypendia Rady Miejskiej oraz nagrody w postaci bonów podarunkowych otrzymali:  - Oliwier Szwałek z Gimnazjum w Cedyni – średnia 5,50, zachowanie wzorowe;

- Barbara Chełstowska z ZSP w Cedyni – średnia ocen 5,45 i zachowanie bardzo dobre;

- Oliwia Bogdanowicz z SP w Piasku – średnia 5,25, zachowanie wzorowe;

- Julia Czarnecka z ZSP w Cedyni – za osiągnięcia sportowe:  Powiatowa Olimpiada Lekkoatletyczna 2 medale srebrne, w skoku w dal i w biegu na 300 m.;

- Oliwia Kurnik z gimnazjum w Cedyni – średnia ocen 5,40 i bardzo dobre zachowanie, tytuł finalisty wojewódzkiego dla gimnazjalistów z języka niemieckiego i fizyki;

- Jakub Artyszuk z ZSP w Cedyni – średnia ocen 5,36 i wzorowe zachowanie, tytuł laureata wojewódzkiego szkół podstawowych z matematyki oraz finalista wojewódzki z języka niemieckiego;

- Mateusz Rozmiarek z ZSP w Cedyni- II miejsce w Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w pływaniu stylem klasycznym 200 m i III miejsce 100 m stylem motylkowym, II miejsce na 100 m w stylu klasycznym na X otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu w pływaniu dzieci i młodzieży – 24.04.2018, III miejsce na 100 m w stylu motylkowym, w Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Szczecinie - 25 maja 2018, III miejsce na 200 m stylem klasycznym w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach młodzików - Szczecin marzec 2018;

- Martyna Koster z SP w Piasku - III miejsce XV Lubuskim Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich, kategoria zespołowa klasa C.

- Dawid Zdrada - Podczas mistrzostw województwa województwa zachodniopomorskiego w lekkiej atletyce Związku Stowarzyszeń Sportowych ,, Sprawni - Razem" w Szczecinku w dniu 23 maja 2018 r. zdobył pierwsze miejsce w biegu na 400 m oraz trzecie miejsce w biegu na 200 m. Uzyskanie tych wyników spowodowało , że Dawid zakwalifikował się na mistrzostwa Polski ZSS ,, Sprawni - Razem ", które odbywały się w Krakowie w dniach 08 - 10. 06 2018 r. Podczas tych mistrzostw wraz z zespołem  zdobył złoty medal w biegu sztafetowym 4 x 100 ( startowało 9 sztafet z całego kraju ) oraz brązowy medal w biegu na 200 m. Dawid wchodzi w skład lekkoatletycznej kadry Polski ZSS ,, Sprawni - Razem ". Uczestniczy parę razy do roku w zgrupowaniach sportowych.

Jesteśmy dumni, że w naszej gminie są młodzi ludzie, którzy swoją postawą i wiedzą dają przykład innym. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. Wasze osiągnięcia i umiejętności są wzorem do naśladowania dla innych. Składamy wyrazy uznania również dla Rodziców wszystkich zdolnych uczniów.

Podczas Dni Cedyni miała również miejsce uroczystość uhonorowania zaszczytnym tytułem „Zasłużony dla Gminy Cedynia” trzech mieszkańców naszej gminy.

Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miejskiej w Cedyni nr XXV/230/08 z 19 grudnia 2008 roku tytuł „Zasłużonego dla Gminy Cedynia” jest wyrazem wyróżnienia i uznania dla osób, które swoją działalnością zawodową i społeczną szczególnie zasłużyły się Gminie w dziedzinie kultury, oświaty i nauki, sportu, ochrony życia i zdrowia, inicjatyw gospodarczych, obronności Ojczyzny lub promocji Gminy.
W dniu 25 maja 2018 r. na posiedzeniu Kapituły Opiniującej Zgłoszenia w sprawie nadawania i pozbawiania tytułów, kapituła w składzie:
1. Krzysztof Nowak – przewodniczący
2. Andrzej Mazur – członek
3. Marcin Paluch – członek
4. Zenon Pikuła – członek,
pozytywnie zaopiniowała wniosek złożony przez Burmistrza Cedyni w sprawie nadania pośmiertnie tytułu „Zasłużony dla Gminy Cedynia” panu Zbigniewowi Jaroszyńskiemu oraz dwa wnioski złożone przez przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Cedyni, w sprawie nadania pośmiertnie tytułu „Zasłużony dla Gminy Cedynia” panu Janowi Ogonkowi i tytułu „Zasłużony dla Gminy Cedynia” panu Henrykowi Kęsikowi.
Osoby te w znaczny sposób przyczyniły się do rozwoju naszej gminy. Przez lata pracowały na to, aby wpierać oświatę, ochronę gminy, czy też ją tworzyły. Jesteśmy pełni uznania za lata służby dla dobra społeczeństwa lokalnego, a nadanie tego tytułu jest naszym wyrazem wdzięczności.

Wręczenie tytułów przyniosło gościom na amfiteatrze wiele wzruszeń i emocji.

GALERIA

Uroczyste otwarcie i wręczenia nagród

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring