Szukaj

VII Polsko-niemiecka Konferencja Naukowa

Dni Cedyni odbywają się pod nazwą Cedyńskie Spotkania z Historią. W tym roku odbyła się VII Polsko-niemiecka Konferencja Naukowa „Cedynia w czasie i przestrzeni”. Miała ona miejsce w Hotelu Klasztor w Cedyni. W sobotę, 23 czerwca, uczestnicy konferencji zebrali się w sali konferencyjnej, aby wysłuchać prelekcji znakomitych profesorów, ekspertów w dziedzinie historii.

Tegoroczna konferencja, zatytułowana „Cedynia między Wielkopolską a Bałtykiem”, przyciągnęła wielu spragnionych wiedzy o historii ziemi cedyńskiej. Wszystkie referaty nawiązywały do dziejów pomorza zachodniego, a prelegenci stawiali wiele ciekawych hipotez. Jedną z nich, postawioną przez profesora Rębkowskiego, było stwierdzenie, że na terenie Cedyni w XXII wieku swoją siedzibę miał książę. Na pewno w najbliższym czasie będziemy zgłębiać tą tajemnicę. Na sali konferencyjnej odbyło się 8 wykładów. Uczestnicy konferencji dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących Cedyni. Bardzo ważne jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego. Cedynia na historycznej mapie Polski, jest wyjątkowym miejscem, które od wielu lat intryguje naukowców.

Już teraz zapraszamy na VIII Polsko-niemiecką Konferencję Naukową do Cedyni w 2019 roku. Mamy nadzieję, że przez ten rok uda nam się odpowiedzieć na wiele postawionych pytań i zbadać poprawność wysnutych hipotez. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji, prelegentom, tłumaczom i wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego ważnego punktu Dni Cedyni.

GALERIA

VII Polsko-niemiecka Konferencja Naukowa

Informacje

Dla mieszkańcówDla turystówDla inwestorówPodatki i opłaty lokalneDokumenty strategiczneGmina CedyniaDni CedyniGalerie i multimedia

Na skróty

Imienny wykaz głosowań radnychInterpelacje i zapytaniaSołectwa Gminy CedyniaStowarzyszeniaPlacówki oświatyParafie 

O Cedyni

Bitwa pod CedyniąSzlak CysterskiCedyński Park KrajobrazowyMapa GminyMonitoring